Youtube Kaç İzlenmeye Para Veriyor ?

YouTube'dan para kazanmak son zamanlarda en popüler internet uygulamalarından birisi haline geldi. Hatta bir meslek olarak düşünülürse "YouTuber" ismiyle adlandırılabilir. YouTuber olmak isteyen kullanıcıların aklına takılan en büyük soru ise YouTube kaç izlenmeye para veriyor. Aslında bir kısıtlama yok. YouTube kriterlerine uygun bir hesabınız varsa; tabi bu kriterler şöyle en az 1000 abone ve son 12 ay içerisinde 8000 saatlik izlenme. Hesabınız bu kriterlere uygunsa ve yüklediğiniz videolar da telif hakkı içeren öğeler mevcut değilse para kazanmaya hazırsınız demektir. Burada dikkat edilmesi gereken diğer husus hesabınızın para kazanma ayarlarının yapılmış olması. Eğer hesabınız tam ise para kazanabilirsiniz. 

Gelelim izlenmeden para kazanmaya; Youtube'da yayınlanan reklamlardan 2 şekilde para kazanırsınız. Birincisi, videonuzun belli kısımlarında çıkan izlemeye yönelik reklamlar, ikincisi ise tıklamaya yönelik reklamlar.  Tıklamaya yönelik reklamlar çoğunlukla videonun sağında bulunan kısımda yer alır ama isterseniz video içerisinde de çıkmazsına izin verebilirsiniz. Daha önce muhakkak görmüşünüzdür. Video içersinde alt tarafta banner olarak çıkan reklamları. Tabi bu reklam tıklaıldığı zaman kullanıcıya gelir kazandırır. Kazançları genel olarak yüksektir.

Diğer reklam modeli ise genellikle video öncesinde çıkan video şeklindeki reklamlar. Bu reklam türünde hem izlenmeden hem de tıklanmadan para kazanırsınız. 

Her iki reklam türünde de fiyatlar belirsizdir. Çünkü bunlar tahminler ve reklam verenler tarafından belirlenir. İzlenmelerden gelen gelirler ise 1000 tekil izlenme üzerinden değerlendirilir. İzlenen reklamlardan çok fazla gelir beklememek lazım çünkü bu reklamlar kullanıcılar tarafından bilinçli olarak izlenmiyor, maruz kalınıyor. Haliyle kullanıcının geri dönüşleri de düşük oluyor.

25 Mart 2018 Pazar günü yazılmıştır

Etiketler : youtube kaç izlenmeye para veriyor, youtube izlenme gelirleri, youtube izlenme kazançları