Youtube İzlenme Arttırma Taktikleri

Youtube video izlenmelerini arttırmak için çeşitli taktiler bulunmaktadır. Youtube İzlenme Arttırma Taktikleri videolarınızın daha fazla tanınması için bilinmesi gereken bir kaç ipucunu içerir. Bunlardan bir çoğu kullanıcılar tarafından bilinen ve etkili taktiklerdir. Youtube izlenmelerinizin artması hem videonuz, hem kanalınız hem de Youtube gelirleriniz için önemlidir. Bu yazıda bahsedeceğimiz taktikler çoğu kullanıcı tarafından uygulanan yöntemlerdir. Lütfen dikkatlice okuyunuz.

1 - Az ve Öz Videolar

Kanalınızın kalitesini arttırmak adına sürekli, olur olmadık konularda videolar paylaşmayın. Kanalınızda az ve öz videolar paylaşmaya dikkat edin. Kullanıcı bağlılığı her zaman daha önemlidir. Paylaştığınız videoların izlenme sayısına göre kanal aboneliğinizi sürekli oranlayın. Basit bir örnekle anlatmak gerekirse; Bugün (28 Mart 2018 tarihinde) bir video paylaşmış olalım. Bu tarihi ve tarihteki abone sayınızı bir yere not alın. Mesela 12.000 abonemiz olsun. Bir ay sonra (28 Nisan 2018) tarihinde videonuzun izlenme sayısına bakın. Örneğin 250.000 izlenme. Şimdi son tarihimizdeki abone sayımıza bakalım. Abone sayımız ise 15.000 olsun. Bir önceki tarih ile şu an ki tarih arasında 3000 abone kazanmışız. (15.000-12.000=3000). Şimdi basit bir oran yapacak olursak 3000 Abone / 250.000 izlenme = 0,012 oran. Yani bu paylaşımızın kanalımıza yaklaşık %1,2 olumlu dönüşü olmuş. Belirli periyotlarda bu taktiği deneyin. Video paylaşımlarınızda size kılavuz olsun.

2 - Başlık, Açıklama ve Anahtar Kelimeler

En önemli konulardan birisi de video içeriğimiz ne anlatıyor bunu Youtube'a bildirmek. Youtube'a paylaştığımız videonun ne hakkında olduğunu söylememiz bizi aramalarda ve önerilen videolarda üst sıralara çıkarmada önemli bir etkendir. Video paylaşımından hemen önce konumuzu belirleyelim. Konumuz "Düz Dünya Teorisi" olsun. Youtube arama menüsüne "Düz Dünya" yazdığımız zaman bizim için anahtar kelime önerilerine geçer. Buradaki listede yer alan kelimeleri videomuzda anahtar kelime olarak kullanabiliriz. Ayrıca video açıklamasında "Düz dünya teorisi hakkında bilmeniz gerekenler" gibi bir cümle yazabilirsiniz. Başlık konusunu ikiye ayıralım. Videomuza başlık eklerken hem anahtar kelimemiz hem de kullanıcıların ilgisini çekecek eylem kelimelerine yer vermeniz gerekir. Aynı konu için bir başlık belirlemek gerekirse "Düz Dünya Teorisi Dünyanın Geleceğini Değiştirecek" seçilebilir.

3 - Thumbnail Seçimi

Thumbnail, bir videonun Youtube sıralamalarında görünen küçük resmi. Thumbnail her kanalda aktif değil. Eğer aktif ise bu özellikten mümkün olduğunca faydalanın. Çünkü burayı siz kendiniz tasarlıyorsunuz. Kullanıcıları aldatmadan ve abartmadan ilgi çekici resimler ekleyebilirsiniz.

4 - Yorumlar ve Beğenmeler

Videolarınızı her zaman yorumlamaya ve beğenilmelere açık konularla oluşturun. Beğeniler direkt sıralamanıza etki eder. Yorumlar ise hem sıralamaya hem de Youtube aramalarına etki eder. Her hangi bir anahtar kelime video içeriğinizde geçmemesine rağmen yorumlarda bir kullanıcı tarafından kullanıldıysa arama sonuçlarında videonuzu olumlu etkileyecektir. Ayrıca başka videolara, kanalınızın ismiyle mantıklı yorumlar yaparak kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz. Mesela "Ben bu konuyu kanalımdaki şu videoda şu şekilde anlattım" gibi. "Kanalıma abone olun" gibi spam cümleler içeren yorumlar kullanmayın.

5 - İzlenme Desteği

Diğer bir önemli taktiğimiz ise izlenme desteği ile videolarımızı tanıtma. Sosyal medya hesaplarınızda videonuzun tanıtımını yapın. Eğer takipçi sayınız fazla ise zaten olumlu sonuçlar dönecektir. Sosyal medya hesaplanırızın yetersiz geliyorsa, izlenmelerinizi arttıracak destek sitelerinden faydalanabilirsiniz. Tabi ki bu konuda önemli yere sahip olan HitNome, kullanıcılarına elinden gelen imkanı sunuyor. Aslında Youtube izlenme dayanışması olarak düşünülebilir. Siz başka kanalların videosunu izliyorsunuz. Başkaları da sizin videolarınızı izliyor. Her iki kullanıcının da izlenme sayıları artıyor. Reklam içeren videolarınızın reklam görüntülenme değerleri de artıyor. İlk açıldığı günden itibaren çok fazla ilgi gören HitNome ailesine siz de katılabilirsiniz.

28 Mart 2018 Çarşamba günü yazılmıştır

Etiketler : youtube izlenme arttırma taktikleri, youtube taktikleri, youtube izlenme arttırma siteleri, youtube izlenme arttırma yolları